CZĘSTE PYTANIA

Częste pytania - FAQ:

TAK. Na życzenie klienta istnieje możliwość odbioru osobistego towaru pod adresem SIEMIATYCZE, ul. Stefana Żeromskiego 53B, 17-300 po uprzednim umówieniu się pod numerem telefonu: +48 666 888 589 lub wysłaniu prośby mailowo na adres: sklep@ekopigwowiec.pl

W przypadku odbioru osobistego zamówienia, umożliwiamy wyłącznie płatność gotówką.

TAK. Nie ma żadnych przeciwskazań dotyczących stosowania przetworów zawierających owoc pigwowca w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Regularne spożywanie soku z pigwowca ma korzystne działanie na cały organizm.

Owoce pigwowca zawierają dużo witaminy C, stąd mogą być dodatkiem do herbat i naparów ziołowych w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na różnego rodzaju infekcje i chcemy wzmocnić naszą odporność.  Dodatek soku z pigwowca do herbaty wspomaga również leczenie suchego kaszlu.

Oprócz witaminy C, zawierają antyoksydanty oraz minerały takie jak: miedź, żelazo, potas i magnez.

Głównym zadaniem antyoksydantów jest neutralizacja wolnych rodników tlenowych, które przyspieszają proces starzenia się i zwiększają ryzyko powstawania nowotworów.

Ponadto owoce pigwowca mają właściwości antyalergiczne i przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Są doskonałym środkiem na wszelkie dolegliwości związane z trawieniem: problemy żołądkowe, niestrawność, zgagę oraz nieżyt jelit.

Jest polecany dla osób, odczuwających przewlekłe zmęczenie fizyczne.

Wykazują działanie ochronne dla erytrocytów w krwi oraz mogą zapobiegać hemolizie, czyli chorobie krwi polegającej na przedwczesnym i nieprawidłowym rozpadzie czerwonych krwinek.

Ponadto sok z owoców pigwowca może pomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego krwi, regulacji poziomu glukozy czy obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi.

Choć pigwowiec jest kwaśny i zawiera 7 razy więcej witaminy C niż cytryna, nie zakwasza organizmu. Owoce pigwowca dostarczają zasadotwórczych pierwiastków takich jak : potas, magnez i wapń, które powodują, że pigwowiec znajduje się na liście produktów odkwaszających.

NIE. Pigwowiec japoński i pigwa to dwie zupełnie inne rośliny, należące do innych gatunków botanicznych. Pigwa to drzewo, którego owoce wyglądem są podobne do gruszki, dosyć duże, żółte o delikatnym smaku. Pigwowiec to krzew. Jego owoce są mniejsze od pigwy i bardzo twarde, podobne do jabłka, również koloru żółtego. Owoce pigwowca są bardziej aromatyczne, zawierają dużo więcej pektyn, a w smaku dużo kwaśniejsze, gdyż zawierają 7 razy więcej witaminy C niż cytryna. Uprawa pigwy jest bardzo wymagająca, potrzebuje bardzo żyznej gleby. Pigwowiec jest dużo łatwiejszy w uprawie, nie ma wysokich wymagań dotyczących gleby i jest odporny na mróz.